Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
25.01.2021 12:59 - "Турция, Сърбия и Русия се подготвят за задаващата се война на Балканите"
Автор: tota Категория: Лични дневници   
Прочетен: 521 Коментари: 0 Гласове:
1


Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
Продължение:
От 2014 г. има сигнали, че сърбите се подготвят за възстановяване на контрола върху своите територии в Косово и Босна. През ноември 2014 г., подпомогната година след началото на конфликта в Украйна, Deutsche Welle пише: „Изглежда, че международните амбиции на Путин не се ограничават до постсъветската сфера на влияние на Русия. Дипломатите от ЕС са загрижени, че Русия се утвърждава на Балканите. “ 8) По някаква причина европейското заведение е сляпо за ислямско-турското посегателство в региона, но ужасено от перспективата руснаците да подкрепят своите братя славяни. През 2014 г. Русия се въздържа от гласуване за удължаването на военната мисия на EUFOR за разполагане в Босна и Херцеговина в Съвета за сигурност на ООН, сигнал, че може да наложи вето върху европейските политики на Балканите. 9) През юли 2015 г. Русия наложи вето на резолюцията на ООН, осъждаща клането в Сребреница като геноцид. 10) Сърбия проведе редовни военни учения с НАТО, но през 2014 г. започна първата си военна тренировка с Русия. По-късно се оказа, че руснаците трябва да повтарят военни учения със своите славянски партньори извън границите на бившия Съветски съюз. 11) Като напомняне, през 1996 г. Турция в сътрудничество с НАТО започна да обучава бошняци. Сърби и хървати от Босна също бяха поканени на военните учения в Турция, но не се появиха. 12) Международната преса не забеляза това, но сме сигурни, че сърбите в Баня Лука и Белград не харесват турците да се смесват на Балканите. От 2016 г. Русия и Беларус започнаха да снабдяват Сърбия с оръжие. Дойче веле съобщава през декември 2016 г .: „Русия ще предостави на Сърбия попури с модерни оръжейни системи, включително бойни самолети, танкове и бойни машини. Сделката, която по същество е подарък от Москва за Белград, включва шест изтребителя МиГ-29, 30 танка Т-72 и 30 бойни машини - всички идващи от руските оръжейни резерви. " 13) Самата Сърбия е износител на оръжия и е в състояние да изгражда танкове и други оръжия, но за да предотврати повторение на бомбардировките на НАТО, тя предпочита да купува системи за ПВО от Русия. През януари „В Сърбия“ пише, че „Сърбия гледа да купува руски системи за противовъздушна отбрана Tor, Pantsir и Buk, както и реактивни изтребители МиГ-29, в отговор на плановете на Хърватия да закупи тактически ракети MGM-140 ATACMS, произведени в САЩ . ” 14) През 2016 г. сърбите в Сръбска организираха референдум за организирането на отделен ден на независимостта. На 9 януари 1992 г. Сръбска обявява независимост от Босна. Додик, президентът на Сръбска, иска 9 януари като официален ден на независимостта на сърбите в Босна. „Файненшъл таймс“ пише за първите организирани празници през януари 2017 г .: „Стотици босненски сръбски полицаи и войници участваха в незаконно честване на„ Деня на държавността “в понеделник, подчертавайки фрактурите в мирното уреждане на Босна и Херцеговина.“
15)Анализаторите виждат референдума от 2016 г. като репетиция преди широко очаквания референдум за независимост. Предполагаме, че тази анкета ще се проведе тази година. Изглежда, че Сръбска координира действията си със Сърбия. На 14 януари 2017 г., пет дни след като сърбите в Сръбска отбелязаха първия си Ден на независимостта, Белград трябваше да възобнови директно влаково обслужване между Митровица (Косово) и Белград, първото след бомбардирането на сръбската столица от НАТО през 1999 г. влакът, който тръгваше от Белград за Митровица, беше изписан с лозунга „Косово е Сърбия“ на 20 езика. Той е спрян малко преди косовската граница. Три дни по-късно новият министър на отбраната на САЩ твърди, че на Косово трябва да бъде позволено да се защитава и да създаде своя собствена армия. Нито една от фракциите не иска да бъде обвинена в започването на следващия въоръжен конфликт. През следващите месеци ще има още провокации. Брюксел и Вашингтон ще увеличат дипломатическия натиск за възстановяване на контрола над региона. ЕС вече обяви, че неговите посланици в Босна са прекъснали контакт с президента Додик, докато САЩ Посланикът в Босна Морин Кормак каза, че САЩ въведе собствени санкции срещу него. Това са отчаяни мерки за предотвратяване на неизбежното. Реакцията на Путин беше обратната и през 2016 г. той покани Додик, като по този начин показа подкрепата си за сърбите в Сръбска.
16) 20 години след намесата на НАТО политиката на Брюксел и Вашингтон на Балканите изглежда се разпадна и предстоящата балканска война ще се разпадне муха в лицето на европейския политически истеблишмънт. Неизбежният конфликт между сърби и мюсюлмани идва в злощастен момент за европейския истеблишмънт. Франция трябва да разположи 50% от армията си по улиците на Париж, Лион и Бордо, за да защити населението си срещу ислямския тероризъм. Италия и Гърция не са в състояние да спрат мигрантския поток от Африка. Западна Европа е под натиск от недоволното си население. 102 години след убийството на Франц Фердинанд в Сараево, както НАТО, така и брюкселските институции не са в състояние да ограничат предстоящата война на Балканите, която може лесно да се разпространи и в други европейски страни. Тези, които живеят на Балканите, знаят: мултикултурализмът има цена и скоро останалата част на Европа ще знае цената. Препратки
1. ↑ Босна и Херцеговина беше съставна република, която заедно със Сърбия, Македония, Хърватия, Словения и Черна гора съставлява Югославия. Сърбия от своя страна имаше две автономни републики, Войводина на север и Косово (и Метохия) на юг. Сега е под въпрос дали автономната република е неразделна част от нещо по-голямо. Друга история е, че тези две автономни републики са отделени от Сърбия от Тито / комунисти, които подобно на комунистите навсякъде по света, също тези в Брюксел, мразят нациите и винаги се опитват да ги разделят. 2. ↑ Международно признаване на Косово, Уикипедия.
3. ↑ Войната е просто продължение на политиката с други средства, За войната Карл фон Клаузевиц.
4. ↑ Президентство на Босна и Херцеговина, Уикипедия.
5. ↑ Турските ученици започват да учат босненски, Агенция Анадолу.
6. ↑ ​​Ердоган: „Косово е Турция“, Al Monitor. 7. ↑ Сърбия, разтърсена от босненската ‘заплаха’ на турския премиер, Balkan Insight. 8. ↑ Становище: Руският напредък на Балканите предизвиква безпокойство, Дойче веле.
9. ↑ Русия се въздържа по време на гласуване за удължаване на мандата на EUFOR, B92.
10. ↑ Русия наложи вето върху резолюцията на ООН за геноцида за Сребреница, Ал Джазира.
11. ↑ Руснаците провеждат военни учения в Сърбия на прага на НАТО, Ottowa Citizens.
12. ↑ Турция: Босненски войски в обучение за съживяване на следвоенната армия, AP.
13. ↑ Русия търси славянско братство с усъвършенствани продажби на оръжие в Сърбия, Дойче веле.
14. ↑ Сърбия гледа да купува системи за противовъздушна отбрана Tor, Pantsir, Buk, реактивни изтребители MiG-29, inserbia.info
15. ↑ Босненско-сръбските сили участват в незаконния парад на „деня на държавността“, Financial Times.
16. ↑ Речта на Матис подгрява дискусията за армията на Косово, Balkan Insight. 17. ↑ Путин казва, че референдумът за Додик е „право на хората“, B92.
Източник:
https://gefira.org/en/2017/02/06/turkey-serbia-and-russia-are-preparing-for-the-looming-war-in-the-balkans/#more-17028
Превод - гугъл преводач



Гласувай:
2



Няма коментари
Вашето мнение
За да оставите коментар, моля влезте с вашето потребителско име и парола.
Търсене

За този блог
Автор: tota
Категория: Лични дневници
Прочетен: 12148604
Постинги: 1346
Коментари: 16857
Гласове: 70667
Архив
Календар
«  Март, 2024  
ПВСЧПСН
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031